Lustrace
Víte, které jsou 2 nejčastější obavy pronajímatelů v České republice?
- Zda bude nájemník platit pravidelně nájemné.
- Zda není nájemník v exekučním řízení.
Obavy to jsou zajisté oprávněné. A my se ptáme – co proto děláte, abyste předcházeli neplatičům a problémům spojených výkonem exekuce ve vašem bytě, který pronajímáte?
Připravili jsme pro vás speciální nástroj – LUSTRACE NÁJEMNÍKŮ, který vám v 1 kroku odpoví na nejdůležitější otázky spojené s bezpečím a efektivitou vašeho pronajímání:
- Je/není potenciální nájemník aktuálně v exekučním řízení?
- Je/není potenciální nájemník v insolvenci?
- Je/není potenciální nájemník veden jako veřejný dlužník?
- Má/nemá potenciální nájemník doručovací adresu na obecním či městském úřadě?
- Bydlí/nebydlí potenciální nájemním v problémové oblasti (ghetto, azylový dům, …)?
- a další
Používáme veřejné rejstříky: centrální evidence exekucí, veřejný dlužník, insolvenční registr a evidence úpadců, bydlení vč. informace, zda není adresa lustrované osoby hlášena na obecním úřadě apod.
Slovo lustrace je v zemích střední a východní Evropy (které se zbavily komunistického režimu) vnímáno velmi specificky. Podobně jako proběhla denacifikace v poválečném Německu, v postkomunistickém prostředí došlo k vyloučení osob, které byly součástí vedení státu a jeho represivních složek, z vedoucích veřejných funkcí. Samotné slovo lustrace znamená „očišťování“, neboť pochází z latinského lustratio, což byla ve starém Římě očistná oběť bohům, která se prováděla na závěr sčítání lidu (census) a která zajišťovala úspěch římského národa do budoucna.
Zdroj - slovo lustrace: Wikipedie
