+420 461 056 811
Registrace ZDARMA
Přihlášení
Zapomenuté heslo
Menu

Obsah vložil(a) Bc. Kamila Bartošová

Zjištění rodinného stavu vs. prohlášení o pravdivosti

Ještě do nedávna obsahoval Občanský průkaz mimo jméno, příjmení, bydliště a další podstatné údaje také údaj o rodinnému stavu občana. Nyní už se ale s údaji typu „svobodný“, „vdaná“, „ženatý“, či „rozvedená“ setkáme jen zřídka, neboť, od počátku roku 2012 není povinné uvádět v občanském průkazu rodinný stav občana. Tato na první pohled nepatrná změna však může i pronajímateli v určitých situacích zkomplikovat život. Jak dopadá absence rodinného stavu v dokladu totožnosti na pronajímatele a jak bezpečně zjistit tento údaj chybějící v OP, o tom pojednává tento článek.

Nájemné a změna jeho výše

Za nájemné se označuje úplata za užívání pronajaté věci nájemcem. Povinnost platit nájemné vzniká nájemci na základě nájemní smlouvy uzavřené s pronajímatelem. O tom, zda je nutné v nájemní smlouvě uvést výši nájemného a zda lze jeho výši měnit, pojednává tento článek.

Máte dotazy k registraci členství a potřebujete více informací?

Nabízíme ZDARMA maximum informací, nástrojů a služeb pro bezpečné realitní transakce.

Zavoláme vámNapište nám

Smrt nájemce

Uzavřením nájemní smlouvy vznikají nájemci a pronajímateli určitá práva a povinnosti. Kdo se ale stane oprávněným a povinným v případě, že dosavadní nájemce zemře? Může pronajímatel sám vyklidit byt zemřelého nájemce, aby jej mohl dále užívat ke svému účelu, tzn. k pronájmu jiné osobě? Problematiku smrti dosavadního nájemce a jejich následků vůči pronajímateli řeší tento článek.

Využijte služeb námi prověřených odborníků a firem
... když kupujete, prodáváte, pronajímáte nebo jen vlastníte nemovitost!
Přejít na web
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace